Recykling- dbamy o środowisko

Sisterko! 

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne. Codzienna segregacja śmieci to nie wybór a nasz obowiązek. Powinniśmy razem zadbać o nasza planetę, małe kroki bo od czegoś trzeba zacząć. 

O co chodzi z recyklingiem? Zwłaszcza naszych opakowań 

W Sisi tworzymy kosmetyki prawdziwie naturalne. Według zasad, które wyznajemy: dobrej jakości surowce, ręczna produkcja, nie powtarzalny i unikatowy skład. Wiemy, że bacznie obserwujecie nasze kroki i poczynania w tworzeniu kosmetyków.  
Opakowania i sposób pakowania kosmetyków jest pod lupą świadomych konsumentów. Współczesny kosmetyk musi być bliski i bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i natury.

Nasze kosmetyki umieszczamy tylko w opakowaniach, które można w łatwy sposób podać recyklingowi. Naszych kosmetyków nie znajdziecie w kolorowych butelkach PET a w opakowaniach łatwo recyklingowalnych, prostych do utylizacji.

Nasze kosmetyki pakujemy w szkło i biały plastik (tylko  polipropylen lub polietylen oraz  - to plastiki doskonale nadające się do wielokrotnego przetworzenia) oraz w opakowaniach airless i pompki, aby utrzymać najwyższa higienę użytkowania. Unikamy pakowania butelek lub słoiczków w zbędne kartoniki.  

Szukamy nowych ekologicznych rozwiązań aby z dnia na dzień stawać się lepsi.

Co to jest opakowanie ekologiczne?

  • Opakowanie ekologiczne to takie, które nie tylko można przetworzyć, ale są w danym rejonie świata stworzone odpowiednie/efektywne systemy zbiórki i recyklingu dla danego typu opakowań. Plastik PP i HDPE taki właśnie jest, i można go przetwarzać do 10-ciu razy. Szkło również. 

  • Ważne jest, aby konsument mógł łatwo wyrzucić opakowanie, aby jak najszybciej podać go recyklingowi.

 

Czy przyjmujemy opakowania od naszych klientów?

Jasne! Napisz do nas a my podamy Ci dokładny adres gdzie je wysłać. Opakowania wykorzystujemy do testów, powtórnie wykorzystujemy opakowania do różnych receptur i testerów. 

 

Wskazówki dla Ciebie

Po opróżnieniu kosmetyku zerwij proszę etykietę, to ważne dla prawidłowego rozpoznania opakowanie przez maszyny sortujące odpady. Etykiety dość łatwo się odklejają, wrzuć je proszę do pojemnika na plastik i tworzywa sztuczne. 

 

RECYKLING  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl