Chmura tagów

Sposoby na skuteczne, regularne złuszczanie naskórka – pielęgnacja ciała

Sposoby na skuteczne, regularne złuszczanie naskórka – pielęgnacja ciała

Skóra jest największym organem ludzkiego organizmu i codziennie wymaga naszej uwagi. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji jest złuszczanie, czyli usuwanie martwych komórek naskórka. Zrezygnowanie z eksfoliacji prowadzi do suchości, podrażnień, a także łuszczenia się skóry. Jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić peeling całego ciała, aby cieszyć się piękną, zdrową skórą?

Czy skóra na całym ciele ma takie same potrzeby?

Skóra na poszczególnych obszarach ciała ma różną specyfikę, a co za tym idzie – różne potrzeby. Na przykład dłonie i stopy stale są narażone na obciążenia środowiskowe, a tym samym częściej ulegają złuszczaniu. Natomiast twarz oraz szyja to strefy znacznie bardziej delikatne, wrażliwe – wymagające delikatniejszego podejścia. 

Czy ze złuszczaniem da się przesadzić?

Tak samo, jak z każdym innym zabiegiem kosmetycznym, również wykonywanym w domu, ze złuszczaniem też da się przesadzić. Jeśli zbyt często albo zbyt agresywnie będziesz wykonywać peeling mechaniczny (albo kwasowy), skóra może być wyraźnie podrażniona, zaczerwieniona, a nawet uszkodzona. To bardzo ważne, aby nie tylko przestrzegać zaleceń producenta, ale też dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb skóry – te mogą się różnić w zależności od pory roku, stopnia nawodnienia organizmu albo ekspozycji na słońce.

 

Jak często należy złuszczać skórę?

Z uwagi na procesy regeneracyjne i obumieranie komórek naskórka zaleca się, aby złuszczanie przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, szorstka i łuszczy się, być może peeling co kilka dni okaże się dobrym rozwiązaniem. W przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień lepiej stosować łagodne metody eksfoliacji, ograniczając jej częstotliwość.

Czym złuszczać skórę na ciele?

Do usunięcia martwych komórek naskórka można użyć peelingu mechanicznego, kwasowego albo enzymatycznego. Mechaniczny to taki, który zawiera drobinki ścierające, na przykład cukier, sól, zmieloną kawę, pestki malin, glinkę albo skrystalizowany miód. W naszym sklepie znajdziesz cudownie pachnący, cukrowy scrub malinowy, który nie tylko skutecznie złuszcza, ale też od razu pielęgnuje skórę dzięki zawartości masła shea, olejków roślinnych, witaminy E oraz innych cennych składników. Polecamy także szczotkę do masażu na sucho, która również metodą mechaniczną usuwa martwy naskórek. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, pamiętaj o tym, by dokładnie umyć obszar poddany eksfoliacji, a następnie nałożyć krem, balsam albo masło nawilżające. Twoja skóra jeszcze lepiej będzie absorbować składniki pielęgnujące i zachowa je na dłużej, zachwycając jedwabistą gładkością. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl